„Jeździectwo jest pięknym sportem i może być uznane za sztukę, na której wyżyny chciałbyś się wznieść. Dostąpić tego może jednak ten, kto z całym zrozumieniem wniknie w psychikę konia i kto nie siłą, ale wyczuciem osiągnie z nim porozumienie” – Wilhelm Museler

Ośrodek „Lansada” położony jest w miejscowości Milsko, 20 km od Zielonej Góry. Nazwa „Lansada” wywodzi się z francuskiego słowa lançad,(wym. [ląsad]) oznaczającego „długi, płynny, łukowaty skok konia”.

Historia ośrodka zaczęła się w 1997r., gdy powstała pierwsza stajnia na pięć koni. Miała być to mała prywatna stajnia z mieszkaniem, która umożliwiła uprawianie właścicielom ich hobby.
Region zielonogórski jest regionem z dużymi tradycjami jazdy konnej (ośrodek w Drzonkowie, Raculi, Przylepie), więc bardzo szybko rozeszła się wiadomość o nowej stajni, posiadającej trawiaste padoki, położonej wśród lasów i pięknych terenów i liczba chętnych znacznie przerosła liczbę boksów.

W związku z tym rozpoczęła się budowa drugiej stajni (10 boksów) z zapleczem socjalnym. Oprócz stajni powstały apartamenty mieszkalne i świetlica nazywana „pokojem kominkowym”, który jest doskonałym miejscem na relaks i na organizację imprez. Następnie powstała trzecia stajnia (18 boksów) i kryta ujeżdżalnia, która pozwala na funkcjonowanie ośrodka przez cały rok kalendarzowy.

Od początku istnienia ośrodka były organizowane regionalne zawody w skokach przez przeszkody, jak również zawody WKKW.

Serdecznie zapraszamy osoby chcące spędzić czas wśród natury, lasów i zwierząt a dla miłośników wędkowania znajdą się miejsca do łowienia w okolicznych stawach, jeziorach lub w rzece Odrze.

Serdecznie zapraszamy.